Tennis: ATP Monte Carlo: de Nederlandse en Belgische spelers om in de gaten te houden
door Tess Stuivenwold

Tallon Griekspoor: een geweldig begin van 2025
De eerste speler die we bekijken is de Nederlander Tallon Griekspoor, een speler die dit jaar een geweldige indruk lijkt te maken. Zo bereikte hij tijdens de ATP 250 Montpellier de kwartfinales, waarin hij onder andere mede-Nederlander Botic van de Zandschulp wist te verslaan. Een aantal weken later wist hij een geweldige prestatie neer te zetten tijdens de ATP 500 Doha, waar hij Ugo Humbert en Daniil Medvedev wist te verslaan en in de halve finales werd gestopt door Stefanos Tsitsipas, de huidige favoriet in onze ATP Monte-Carlo voorspelling.
De meest recente prestatie van Griekspoor was niet lang geleden, toen hij de kwartfinales van het Indian Wells Masters 1000 toernooi behaalde. In deze run wist hij Alexander Zverev (de nummer 2 van de wereld) en Giovanni Mpetshi Perricard (de nummer 30 van de wereld) te verslaan. In de kwartfinales werd hij tegengehouden door Holger Rune, de finalist van het toernooi.
Deze prestaties laten zien dat Griekspoor dit seizoen in topvorm is en dus ook zeker gevolgd moet worden tijdens dit toernooi. We moeten wel benoemen dat al deze resultaten op hardcourtbanen behaald werden en dit toernooi op gravel gespeeld zal worden. Als nummer 43 geplaatste speler wist hij zich direct te plaatsen voor dit Masters 1000 toernooi en alle Nederlandse ogen zullen op hem gericht zijn.
Zizou Bergs: wordt het vanaf nu alleen maar beter?
We kijken voor dit toernooi ook naar de Belg Zizou Bergs, die momenteel zijn hoogste ATP-ranking ooit heeft behaald (nummer 50 van de wereld). Bergs wist dit jaar de finale van het ATP 250 Auckland toernooi te behalen, waar hij de titel moest weggeven aan de Fransman Gael Monfils. Ook tijdens het ATP 250 toernooi in Marseille wist de Belg een mooie prestatie neer te zetten, waar hij de halve finale bereikte. Ook hier werd hij door een Fransman, ditmaal Ugo Humbert (nummer 17 van de wereld), verslagen.
De meest recente prestatie van Bergs komt uit het Masters 1000 Miami toernooi. Hier wist de Belg niet verder dan de ronde van 32 te komen, maar hij wist wel de Rus Andrey Rublev (nummer 9 van de wereld) te verslaan.
Net als Tallon Griekspoor is Berg het meest comfortabel op de hardcourtbanen en hebben we eigenlijk nog geen gravelprestaties gezien in dit jaar. De ogen zullen dus op de Belg gericht zijn om te kijken hoe hij zal presteren op dit graveltoernooi in Monaco.